4 tipy na zvládnutí stresu

4 tipy na zvládnutí stresu

Zvládnutí stresu je každodenní výzvou. Minulý týden jsem po celkem dlouhém období prožila jeden velmi stresový den. Slovo stres se stalo naší součástí. Nic nového v dnešní době. Tak často slyším větu: „Jsem ve stresu“ …”Nestíhám, mám stres”… Co s tím? Otázkou je, proč v tom stresu jsme a jak zvládnout stres. Příčin je asi více, ale o tom jsem nechtěla mluvit. Spíš mě napadlo, že se s vámi podělím o moje tipy, co dělat, když v tom stresu už jsme.

Mám takové svoje 4 ověřené způsoby na zvládnutí stresu z které mi pomáhají rozptýlit myšlenky, soustředit se na něco jiného a nenechat se stresem převálcovat.

TIPY NA ZVLÁDNUTÍ STRESU: DÝCHÁNÍ

Dýchání je přirozenou cestou jak regenerovat tělo. Kyslík pomáhá při stresu a únavě, taky zlepšuje koncentraci. Zhluboka se nadechnu a pak vydechnu, opakuji to několikrát, až zjistím, že se soustředím jen na nádech a výdech. Mnohokrát si totiž počítám, kolik sekund mi trvá nádech a kolik výdech. Soustřeďuji svou mysl jen na dýchání a nenápadně při tom zapomínám na stres.

4 tipy na zvládnutí stresu

TIPY NA ZVLÁDNUTÍ STRESU: POHYB

Úplně ideální je začít se hýbat. Tělo totiž ve stresové situaci reaguje tak, že se stáhneme, zůstaneme v křeči, někdy zatneme zuby, pokrčíme čelo. Zkrátka, jsme mírně paralyzováni.  Dovolí-li vám to situace, postavte se, projděte se, seběhněte po schodech, protáhněte se. Já chodím ven do zahrady, vytrhnu nějaký plevel nebo vezmu hůlky na nordic walking a jdu to „rozchodit“.

running-573762_1280

CVIČENÍ OBLIČEJOVÝCH SVALŮ A MASÁŽ

Stává se mi, že když se chystám na nějaké důležité setkání, využívám kombinaci dýchání, procvičování obličejových svalů a často si dělám masáž čela a očního okolí. Je to pro mě velmi uklidňující. Na rozcvičení obličeje používám jednoduchou „písmenkovou metodu“. Pomalu si říkám písmenka: A, E, I, O, U, a pak si několikrát „zívnu“. Těmito jednoduchými cviky si rozpohybuji obličejové svaly, masáž mě uklidní a cítím se lépe. O dalších benefitech obličejové jógy se dočtete v mém eBooku zdarma.

AROMATERAPIA

Kdo má rád bylinky a esenciální oleje, určitě ví, že i ty napomáhají člověku zvládat emoční stavy, jako jsou například úzkost, strach, deprese, ale i stres. Máte-li náročné povolání a stresové situace na denním pořádku, vyzkoušejte směs esenciálních olejů kopaiva, limetka, cedrové dřevo, vanilka, okotea a levandule.

 

4 tipy na zvládnutí stresu

 Vyzkoušejte některý z těchto tipů, věřím, že vám pomůžou při zvládnutí stresu.

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře