I muži mohou…

I muži mohou...
I muži mohou...

I muži mohou cvičit obličejovú jógu.Nedávno jsem na facebookové stránce jistého slovenského rádia zachytila otázku:

Jaká je vaše profesionální deformace?

Odpověď mě napadla okamžitě. Vím to úplně přesně. Jdu po ulici, jsem v obchodě, v kavárně, jednoduše kdekoliv, kde se pohybují lidé, všímám si jejich obličeje. Jakmile si obličej prohlédnu, udělám si v hlavě diagnostiku a už mi to celé naskakuje. Seznam nejdůležitějších cviků na odstranění problematických partií.

Mnohokrát si v duchu řeknu:

„Taková pěkná žena, škoda, že má dvojitou bradu, přitom by stačilo pár minut denně a za pár týdnů by ani nevěděla, že ji měla.“

„Horní víčka jsou úplně ochablá, jinak všechno fajn, jen tato jediná „nedokonalost“. Kdyby to jen zkusila“ …..

Jednoduše, v hlavě mi běží okamžitě „můj program „jak by se dalo pomoci každé jedné ženě či muži. A to jen díky „obyčejnému“ cvičení obličejových svalů.

Je celkem zábavné odpovídat lidem na otázku, co dělám, co je mojí prací. Pokaždé padají stejné anebo velmi podobné otázky. Jako první se samozřejmě vždy vyptávají ženy, muži chvilku poslouchají a pak se osmělí a zeptají se: A mohou cvičit i muži? SAMOZŘEJMĚ! I muži mohou. Prosím, pojďme si shrnout nejčastější otázky:

Co je to obličejová jóga?

Jednoduše řečeno, kombinace masáží a cvičení obličejových svalů, které rovněž potřebujeme udržovat ve formě. O benefitech cvičení se dozvíte více i tady.

Kdy je vhodné začít s obličejovou jógou?  Můžou cvičit i starší ženy?  Můžu cvičit, i když je mi jen 25 let?

Na všechny otázky odpovím najednou. Kolem 25. roku života nám začíná pomalá, ale bohužel nezvratná eroze svalů obličeje a celého těla, snižuje se produkce kolagenu a elastinu, tvoří se první jemné vrásky.  Cvičením obličejové jógy dokážeme zpomalit stárnutí pokožky, udržet její mladistvý a zdravý vzhled co nejdéle, zpevnit kontury obličeje, eliminovat vznik dvojité brady a podobně. Obličejová jóga je určená pro všechny věkové kategorie.

Je obličejová jóga i pro muže?

Ano, obličejová jóga je i pro muže.I muži mohou. Muži mají v porovnání se ženami trošku mastnější a hrubší pleť. Svaly na obličeji jim ale také atrofují. Velmi častý je u mužů výskyt dvojité brady, ale i povadlé tváře a horní víčka, zejména ve vyšším věku.

Dá se cvičit, i když mám akné?

Samozřejmě, dokonce to doporučuji. Pravidelný pohyb obličejových svalů rozhýbe lymfu, prokrví a okysličí obličej, to vše má za následek pročištění podkoží. Klienti si to na sobě všímají už po několika dnech cvičení.

Kdy uvidím první změny?

Odpověď na tuto otázku není jednoduchá. Je to velmi individuální. Každý jsme jiný. Někteří klienti pozorují změny už po týdnu cvičení, někteří po 5 – 6 týdnech.

Kdy je lepší cvičit – ráno nebo večer?

Je to v podstatě jedno, kdy cvičíte, důležité je, že cvičíte. Cvičíte-li ráno, pokožku to „probudí“ a prokrví. Rozhýbete svaly, pak se umyjete, nakrémujete a pleť se cítí lépe. Cvičíte-li večer a po cvičení zařadíte masáž, má to i relaxační účinky.

Musím cvičit každý den nebo stačí jednou za týden?

Ideální je cvičit každý den, aspoň pár minut, efekt je lepší, než když cvičíte jednou za týden hodinu. Je to stejné, jako když například posilujete břicho a chcete si vyformovat „buchtičky“. Budete-li cvičit jednou týdně, budete dlouho čekat, než se dostaví žádaný efekt. I muži mohou cvičit obličejovú jógu, držte krok se ženami.

Chceme-li vypadat přirozeně, volíme pro řešení našich problémů přirozené způsoby. Nejsou to změny přes noc, ale efekt je dlouhodobý. Kromě toho máte dobrý pocit, když víte, že jste toho dosáhli vlastním přičiněním. Je potřeba to zkusit, pocítit na vlastní kůži. Kdo cvičí pravidelně, dočká se! Zkuste se inspirovat příběhy třech žen, kterým cvičení obličejové jógy pomohlo. Ebook si můžete stáhnout zdarma zde.

Přeji příjemné čtení!

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře