Seriál 3.díl: Hydratace pleti

Beautiful woman with collagen mask on face.

Hydratace pleti súvisí s vodou, která je  elixírem  života. Pro naše tělo je hlavní složkou, přičemž tvoří cca 60% tělesné hmotnosti. Naši pokožku tvoří více než 1 bilion buněk, které potřebují vodu, aby mohli plnit všechny své funkce. Kůže je náš největší orgán a tvoří vlastně takový ochranný „štít“ našeho těla. Bez vlhkosti ztrácí pružnost, stává se suchou a popraskanou, má sklon k tvorbě vrásek. Kromě ztráty lesku ztrácí i své ochranné funkce. Když tělu chybí dostatek vody, kožní buňky jednoduše vysychají a odumírají rychleji. Proto bychom se měli snažit přirozený obsah vody v kůži zachovat. Voda zajišťuje hydrataci pleti zevnitř a udržuje její vlhkost. Naše pleť je během celého roku vystavována počasí, změnám ročních období, topení, klimatizaci, smogu. Všechny tyto nepříznivé faktory se podepisují na stavu naší pleti. Pokud toužíte po pěkné pokožce, je nutné pečovat a hydratovat ji. Hydratační krém však nepostačí. Velmi důležitý je pravidelný přísun tekutin. Pleť, která je dobře zásobená vodou, se dokáže nejlépe bránit negativním vlivům prostředí.

HYDRATACE PLETI ZEVNITŘ

Ideální je pít během celého dne po doušcích, tak, abychom nepociťovali žízeň. Každému vyhovuje jiné množství. Nedá se obecně říci, že je třeba pít například 2 litry vody denně. Každý máme individuální konstituci těla a měli bychom na to brát ohled. Naše potřeby a stravovací návyky se mění i během života. Můžete pít čistou vodu, nebo „ochucenou“ citrónovou šťávou či kapkou esenciálního oleje. Když používáte vodu z vodovodu, nechte ji 15 minut odstát, aby z ní vyprchal chlór. Někteří lidé si vodu převaří a pijí po vychladnutí. Skvělé jsou i bylinné čaje bez cukru, nebo čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Do pitného režimu nepočítáme kávu ani polévky.

HYDRATACE PLETI ZVENKU

Je nutná u každého typu pleti, i při mastném. Pokud si nevíte poradit nebo se rozhodnout jaké produkty máte používat, napište mi. Na trhu je obrovské množství hydratačních krémů, stačí si jen vybrat ten správný pro vás. Skvělým doplňkem hydratace pleti jsou kromě krémů i hydratační masky. Masky si můžete vybírat podle typu pleti, nebo podle toho, jaký problém potřebujete řešit. Existují například: čistící, vyživující či tonizující. Masky pokožku nejen vyživují, ale ji zásobují i vitamíny a minerálními látkami. To má za následek zlepšení kvality pleti. Po takové proceduře zůstává pokožka vyhlazená a dobře hydratovaná, lépe dýchá a aktivují se procesy látkové výměny na obličeji a krku. Maska je skvělá i když máte unavenou a povadlou pleť. Existuje několik typů masek – krémové, gelové, či látkové. Já mám doma z každého po jedné a s radostí jejich střídavě využívám všechny. Mám ráda i takové, které není třeba smývat, je to velmi praktické. Stále větší oblibě se těší látkové masky. Dají se koupit už hotové a obsahují různé typy sér – kolagenové, hydratační – okurkové, s aloe vera a pod. Jako všechny masky, je třeba je přikládat na perfektně vyčištěnou pleť, aby mohly účinné a výživné látky bez problémů proniknout do nižších vrstev pokožky. Necháváme je působit maximálně 20 minut, zbytek séra vklepeme do pokožky, při suché pleti můžete na závěr použít i hydratační krém. Masky pleť výborně osvěží a hydratační účinek vydrží více než 12 hodin.

Nezapomeňte na masku

Pokud se chystáte například na nějakou akci – ples, či večírek a víte, že si dáte make-up, nezapomeňte si v ten den udělat masku. Pleť bude dobře hydratovaná, make-up bude pěkně držet a nevytvoří se vám po pár hodinách šupinky.

Na závěr vám dám jeden tip na podklad pod slavnostní make-up na ples, večírek či párty. Vyzkoušejte tento postup :

  • Očistěte si tvář běžným způsobem
  • Naneste sérum s vitamínem C – prozáří vám pleť
  • Naneste hydratační sérum nebo nesmývatelný hydratační masku a nechte cca 15-20 minut vsáknout
  • Naneste hydratační krém
  • Make-up a líčení

Make-up vám bude dobře držet a nebude vám vysušovat pleť. Pokud si přeci jen potřebujete tvář osvěžit, použijte pleťovou vodu – například růžovou, nebo bylinnou hydratační. Vždycky jsem si myslela, že mi pleť vysuší a tak jsem si ji koupila a přesvědčila se o opaku.
havlikova.prirodni.Apothek
Můžete zkusit třeba tuto z Havlíkové přírodní apotéky, nebo z jiné kosmetické řady, je jejich nepočítaně :-).

Zuzana

Zdroj : Fotolia.com

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře