3 – minutová masáž obličeje s baňkou

S baňkováním těla jste se již určitě setkali, pokud ne osobně a na vlastní kůži, určitě jste o baňkování slyšeli. Věděli jste, že baňkování můžete praktikovat i na obličeji? Jedná se o masáž obličeje s baňkou.

Baňkování – masáž obličeje s baňkou- funguje na stejném principu jako baňkování těla. Nemusíte se však obávat modřin, nakolik baňka nezůstává na obličeji dlouho na stejném místě, ale neustále se pohybuje. Baňkováním se vytváří jemný podtlak a účinky jsou velmi příjemné:

Kdy je taková masáž pomocí baňky vhodná?

Ráno po probuzení, zvláště pokud máte za sebou těžkou noc, pořádně jste se nevyspali a potřebujete „dobře vypadat“. Já si ráno dělávám krátkou obličejovou rozcvičku, pak si vyčistím pleť a udělám si masáž. Používám Golden oil, který tvoří 6 přírodních olejů a je vhodný nejen na masáž obličeje, ale i jako pleťový olej. Velmi dobře se vstřebává, nezanechává mastný film na pleti, léčí i akné a problematickou mastnou pleť. Po masáži ho nechávám na pleti působit. Pokud potřebuji, použiji na něj ještě hydratační krém.

Večer před spaním vás masáž příjemně zrelaxuje, uvolní napětí a stres na obličeji. Ideální je praktikovat masáž i když se chystáte na nějakou společenskou událost, například ples, svatbu či oslavu. Masáž zlepší celkový tonus pokožky, podpoří cirkulaci krve a tvorbu kolagenu. Kromě toho bude vaše pleť připravena na make-up, který vám dlouho vydrží a pleť bude krásná a rozzářená.

Co budete k takové masáži potřebovat?

Silikonovou baňku střední velikosti, sérum ve spreji a masážní nebo pleťový olej a méně než 3 minuty vašeho času.

Já používám tyto přípravky:

Biopeptidové hydratační a regenerační sérum – multifunkční sérum, které hydratuje, zklidňuje pleť (koloidní stříbro a kolagen) a rozzáří (díky vitamínu C)

Golden oil – směs přírodních olejů – z kořene mrkve, mandlí, rýže, malinových jadérek, pšeničných klíčků a oliv.

Silikonová baňka střední velikosti – zakoupíte ji v balíčku spolu s ostatními produkty ZDE >>>

3 - minutová masáž obličeje s baňkou

Co je třeba udělat před samotnou masáží?

1. Vyčistit si pleť
2. Nachystat si zrcadlo a všechny pomůcky k baňkování
3. Před masáží doporučuji krátkou obličejovou rozcvičku

Pro koho je baňkování určeno:

Pro všechny dámy i pány, kteří si chtějí dopřát domácí péči o pleť.

Podívejte se na video:

Baňkování obličeje nepraktikujte jestliže:

– máte rozšířené červené žilky na obličeji, baňkování vynechejte a vyzkoušejte manuální masáž obličeje
– trpíte silným akné a máte zapálená ložiska na pleti (pleť třeba nejdříve přeléčit)
– máte spálenou pokožku od slunce
– preferujete pouze manuální masáž

Masáž obličeje pomocí baňky je u mých klientů velmi oblíbená. Věřím, že se vám bude líbit a zařadíte ji do své denní rutiny.

Zuzana

Zuzana Ondrisová
lektorka a školitelka obličejové jógy
zakladatelka FACE YOGA Institute

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře