4+1 tip jak prožít léto a nedělat si vrásky

4+1 tip jak prožít léto a nedělat si vrásky

Milé dámy,

jak prožít léto a nedělat si vrásky, znamená dodržet zásady ochrany pleti  spojené s koupáním a opalováním . Určitě , chceme být krásné , snědé a vyopalované , ale přece jen , nezapomeňme na pár důležitých zásad , abychom během léta “ nezestárli “ rychleji než nám to je milé . Sluníčko je sice super kámoš ale nelze zapomínat i na negativní účinky slunečního záření , které léto s sebou přináší . Při nedostatečné prevenci a ochraně proti slunečnímu záření si můžete vydělat na několik zcela vážných problémů, kterým byste se chtěli určitě raději vyhnout .

Takže, jak prožít léto a nedělat si vrásky? Před tím než vyjdete na sluníčko , připomeňte si pár jednoduchých zásad :

1. Jak prožít léto: Vyhněte se pobytu na slunci mezi 11-14.00

V této době je sluneční záření nejsilnější , raději vyložte nohy někde ve stínu a čtěte knihu 🙂

2. Dodržujte pitný režim

Pravidelně popíjejte čistou vodu, minerálky nebo bylinnné čaje. Hydratujete tak vaši pokožku a zabraňujete její vysušení a také celkové dehydrataci organismu. Vysušená pokožka je mnohem náchylnější na tvorbu vrásek !

Woman drinking water in summer sunlight

Woman drinking water in summer sunlight

3. Bez slunečních brýlí ani na krok

Chránit si bychom si měli nejen pokožku, ale i zrak . Dejte si záležet na výběru brýlí, vyhněte se různým levným padělkům. A pozor, bez brýlí se mračíte, krčíte čelo, podporujete vznik vrásky hněvu, vrásek kolem očí a vrásek na čele ! Na každém z mých kurzů je minimálně jedna žena , která tyto problémy řeší . Dbejte na prevenci , je důležitá !Když už vrásky máte, skuste cvičení obličejové jógy a masáže.

4. Před slunením 20 – 30 minut je nutno se natřít – Opalovací krém či olej?

Ať už použijete opalovací krém nebo olej, koukněte se na složení, abyste si na sebe nedávali „chemický koktejl“. Ideální je UV filtr kolem 30, malé děti klidně 50. U mě vyhrál OLEJ z malinových JADER, používáme ho všichni, i děti. Má přirozený ochranný UV faktor 30 – 50 a chrání nejen proti UVB paprskům ale i UVA, které nám zasahují až do druhé vrstvy kůže a poškozují elastinová a kolagenová vlákna. A protože si nechcete vyrábět vrásky, dejte si na to pozor.

Fotolia_99126608_Subscription_Monthly_M

A co když se zapomenete na sluníčku déle a spálíte se? Čím tu horkou červenou kůži zchladíme? ALOE VERA GELEM! Že nemáte? Nevadí, můžete použít i čerstvou rostlinku aloe vera. Odřízněte vrchní slupku a potřete spálenou pokožku. Já jsem si kdysi dávno donesla tento gel z ostrova Curacao, navštívili jsme tam aloe vera plantáž,  od té doby si ho objednávám a doplňuji zásoby celé rodině :-). Tento gel nejen krásně chladí pokožku po spálení, ale ji i léčí, uklidňuje, je skvělý na vrásky i štípance od komárů a včel. U mě zabral na štípnutí včelou skvěle. Nepotřebovala jsem žádné antibiotika jako kdysi, když mi po štípnutí včelou napuchla noha jako bačkora. Týden jsem se nedokázala zbavit otoku. Teď? Namažu aloe vera gel a do dvou hodin ani nevím, že mě něco je.

 Jak prožít léto a nedělat si vrásky? Dodržujte zásady o kterých sme psali.

Máte i vy své oblíbené “ pomocníky ”? Budu ráda, když mi o nich napíšete!

KRÁSNE A POHODOVÉ LETO PŘEJI!

Zuzana

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře