Kolagen proti vráskám

Kolagen a kolagenové sérum

KOLAGEN PROTI VRÁSKÁM

Kolagen je nejznámější objev posledních let v oblasti kosmetologie. Způsobil revoluci v péči o pleť. Pomáhá obnovit buněčnou strukturu, dodává pokožce pevnost, má schopnost vyhlazovat vrásky a omladit nás o pár let. To je také důvod proč se tak často přidává do kosmetických přípravků a najdeme ho i ve výživových doplňcích. Proto nepřekvapí, že v souvislosti s vráskami se skloňuje nejčastěji.

V našem těle se nachází přirozeně. Ale – po 25-ce jeho množství v pleti, resp. v tkáních postupně klesá.

Proč kolagen všechny chceme mít ve svém denním krému či séru?

Kolagen je bílkovina tvořena řetězcem více aminokyselin, která ve formě vláken tvoří základ pro podpůrné tkáně v našem těle. Používá se také na podporu procesu hojení u pacientů s popáleninami i při kosmetické a korektivní chirurgii. Svými vlastnostmi zabezpečuje pevnost a pružnost kůže. Kosmetické výrobky mohou obsahovat dva druhy kolagenu – zvířecí a rybí. Zvířecí se už velmi nepoužívá, protože je velmi těžko vstřebatelný a nese sebou mnohá rizika.

Bezpečnější typ kolagenu je rybí kolagen, který se získává z kůže a šupin ryb. I díky podmínkám, ve kterých ryby žijí, je tento typ kolagenu odolný vůči fyzickému i chemickému poškození. Uchovává i polypeptidy a aminokyseliny, které doplňují kolagen a mají vyšší účinnost. Rybí kolagen se velmi často používá v kosmetice, hydratuje a zpevňuje pokožku.

Některé kosmetické produkty neobsahují kolagen, ale látky, které napomáhají stimulovat přirozený, v naší kůži existující kolagen. Jedná se zejména o:

    vitamin C
    antioxidanty
    aktivní peptidy

Posledním zmiňovaným – peptidem – věnujte zvýšenou pozornost. Tyto sloučeniny 3 až 5 aminokyselin vědí s vaší pletí udělat divy. Mají totiž schopnost příznivě ovlivňovat přirozené fyziologické procesy v naší kůži, tedy i tvorbu kolagenu v pleti. Jsou to vlastně poslíčci, kteří našemu mozku signalizují nedostatek kolagenu v těle, a díky nim se jeho tvorba znovu aktivuje. Aminokyseliny samy mají výborné hygroskopické vlastnosti (zadržují vlhkost) a polypeptidy navíc pleť chrání i před vnějším působením. Proto jsou v pleťových přípravcích více než vítány v ideálním případě pokud jsou přírodní, ne syntetické. Dá se říci, že v boji proti vráskám jsou levnější a šetrnější alternativou botulotoxinu, který si ženy donedávna dávali aplikovat bolestivě v podobě injekcí.

2 tipy jak podpořit tvorbu kolagenu

Pravidelným procvičováním obličejových svalů

Podporujeme tím přirozenou tvorbu kolagenu i elastinu. Jak se to naučíte? Na mých kurzech online formou nebo na živých online kurzech. 

Používejte kolagenové sérum na pleť

S pleťovými séry je efekt nejrychlejší, protože obsahují menší částečky (molekuly), které se do pleti, dostávají rychleji a hlouběji do jejích vrstev. Mají také vyšší koncentraci aktivních látek (70% oproti přibližně 15% aktivních látek v krémech). Kolagenové sérum se vám sejde tehdy, pokud chcete vyplnit vrásky zevnitř. Toto sérum je z rybího kolagenu, obsahuje přírodní peptidy, vypíná a zpevňuje pokožku. Bude výborným pomocníkem vaší kosmetické výbavy. Zakoupíte v mém eshopu >>>

kolagen

V kombinaci s kvalitním krémem úspěch na sebe nenechá dlouho čekat. Nejlepšího účinku dosáhnete aplikací pod denní i noční krém. Cvičením a péčí o pleť zjemníte vrásky, zpevníte a rozzáříte pokožku. A to přece chceme. Mladě a zdravě vypadající obličej. Tak s radostí do toho :-).

Foto zdroj: Fotolia.com

Zuzana Ondrisová
lektorka a školitelka obličejové jógy
zakladatelka FACE YOGA Institute

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře