Masáž obličeje – krémem či olejem?

masáž obličeje

Masáž obličeje – krémem či olejem? Toto je v mé praxi velmi často se vyskytující otázka a tak jsem se rozhodla odpovědět článkem. Ale pojďme na to hezky po pořádku.

Masáž obličeje krémem nebo olejem?Jaký způsob je lepší? Odpověď na zmíněnou otázku zní – jednoznačně OLEJ.

A důvod?

Krém na masáže obličeje nedoporučuji, protože při masáži, / která trvá alespoň 2-5 minut / je důležité mít obličej mastný, aby se nám ruce dobře „klouzaly“ a zbytečně jsme si nedráždily pokožku. Pokud byste používali krém, musel by být hodně mastný a zřejmě byste ho utratili značné množství a to je škoda. Na masáže obličeje jsou oleje jako stvořené a já jsem na nich „závislá“! Používám několik druhů, střídám je podle nálady. Neexistuje nejlepší olej, resp. je to ten, který vám bude vyhovovat nejvíce.

Důležité:

Před masáží – odličte pleť, vyčistěte, trošku si ji navlhčete a do dlaní si kápněte pár kapek oblíbeného oleje.

Pro inspiraci uvádím oleje, které používám s oblibou na denní bázi, zejména však večer:

Arganový olej

Možná znáte i pod pojmem „marocké zlato“. Totiž arganový strom roste jen v Maroku a z jeho plodů se vyrábí tento skvělý olej. Má velmi jemnou vůni, je hydratační, změkčuje a regeneruje pokožku, vyhlazuje vrásky. Obsahuje antioxidanty, vitamin E, omega-3 nenasycené mastné kyseliny a skvalen (působí jako zachycovačvolných kyslíkových radikálů).

Tip: Můžete jej použít nejen na masáž obličeje ale i na nehty, či konečky vlasů. Po masáži ho nechte klidně na pleti působit přes noc jako sérum.

Olej z hroznových jadérek

Olej světle zelenkavé barvy a výraznější vůně s množstvím výživných látek. Kromě antioxidantů obsahuje také kyselinu linolovou, ovocné kyseliny, vitaminy E a F. Výborně hydratuje, je lehký a dobře se vstřebává do pokožky, nezanechává příliš mastný povlak na pokožce. Skvělý na masáž očního okolí.

essential-oils-1433694_640

Mandlový olej

Je velmi výživný, chrání pokožku před vnějšími vlivy a zpomaluje procesy stárnutí. Obsahuje vitamíny A, B1, B6 a E, také vápník, aminokyseliny, omega 9-mastné kyseliny, kyselinu linolovou a olejovou. Také jako další dva výše zmíněné oleje je vhodný i na konečky vlasů, na noc vhodný jako sérum okolo očí a výborný na masáže, klidně i s kapkou esenciálního oleje.

Olej z malinových jader

Během roku ho nejvíce používám v létě, protože má přirozeně vysoký ochranný faktor 30 – 50. Chrání pokožku proti UVB ale i UVA paprskům. Ty jsou mnohem nebezpečnější, protože pronikají hluboko do nižších vrstev kůže a poškozují buňky. Škody napáchané UVA paprsky se docela náročně odstraňují a je to běh na dlouhé tratě.

Obsahuje vitamin E, má silné protizánětlivé a antioxidační účinky, obsahuje omega 3 a 6 mastné kyseliny, zajišťuje optimální vlhkost pokožky a je velmi dobře vstřebatelný.

Olej s vitamínem E

Není na masáže vhodný, jelikož je velmi hustý a lepkavý, ale poslouží skvěle jako balzám na rty. Naneste večer před spaním a nechte působit do rána.

Kokosový olej

Používám spíš v kuchyni z jednoduchého důvodu. Po delším používání mi způsobuje vysušování pleti. Pokud vám ale vyhovuje, je váš oblíbený, rádi ho používáte, tak se nenechte zastavit mou zkušeností. Určitě v tom dál pokračujte!

Ještě jste nezkoušeli masáž obličeje? Tak šup sem, viz video >>>

Zuzana Ondrisová
lektorka a školitelka obličejové jógy
zakladatelka FACE YOGA Institute

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře