Seriál 2.díl: Čištění pleti

Seriál 2.díl: Čištění pleti

Dnes se zaměříme na velmi důležitý krok a tím je čištění pleti. Cvičení obličejové jógy a masáže vám přinesou maximální účinek, pokud budete o svoji pleť správně pečovat. Základní ošetření pleti není nutné přehánět, stačí dodržovat pár základních pravidel.

Aby působící látky mohly dosáhnout požadovaný účinek, musí se co nejsnáze dostat do pokožky. Čistá pleť není jen hezká, ale lépe absorbuje účinné látky, obsažené v séru, či krémech.

PRVNÍ PRAVIDLO: čistit pleť každé ráno a každý večer

Během dne jsme totiž vystaveni prachu a různým nečistotám z ovzduší, používáme-li make-up a líčidla. Než jdeme spát, je nutné pleť odlíčit a vyčistit tak, aby na ní nezůstaly žádné zbytky kosmetiky. Pokud jdete spát s make-upem na tváři, je to velká zátěž pro pleť. Ráno, když se probudíme, opět je třeba si obličej umýt, protože pokožka je během noci aktivní, tělo se detoxikuje. Kůže je největší vylučovací orgán a na povrch pleti vycházejí různé nečistoty. Některé jsou rozpustné v tucích, některé ve vodě. Z toho důvodu by mělo mít čištění pleti dvě fáze. V první fázi pleť vyčistíme pleťovým mlékem, pěnou či gelem, které pórek otevřou a vyčistí. V druhé fázi použijeme tonikum, které pórek uzavře. Pokud používáte na čištění jen tonikum, nerozpouští tukové nečistoty, ale uzavřete je do póru. Tím vzniká akné a ucpané póry. Osobitou péči je nutné věnovat odlíčení očí. Odličovač by neměl dráždit, štípat. Při odličování očí použijte vatové tampony, nalijte odličovač, přiložte na víčko a řasy, nechte chvíli působit a jemně setřete.

DRUHÉ PRAVIDLO: nepoužívat přípravky s obsahem alkoholu

K čištění pleti nepoužívejte klasická mýdla a přípravky s obsahem alkoholu, které pleť zbytečně dráždí a vysušují. Dávají signál tukovým žlázám, aby produkovaly více mazu, který ochrání vysušenou pokožku. Stále častěji ženy sahají po ručně vyráběných mýdlech. Jsou jemné a vláčné, pleť nevysušují a obsahují mnoho skvělých ingrediencí. Například kozí mléko, růžový jíl, bambucké máslo, bylinky apod. Určitě najdete na sashe.sk nebo na facebooku.

V poslední době se těší velké oblibě čistící kartáčky na obličej. Jejich úkolem je hloubkově pročistit póry, přičemž pleť promasírují a prokrví. Můžete je používat 1-2 krát denně.

Seriál 2.díl: Čištění pleti

Čisticí přípravky na ošetřování pleti by měly splňovat několik kritérií :

  • Neucpávat póry / najdete pod označením – nekomedogenní
  • Bez parfemace  – mohou dráždit zejména citlivou pleť
  • Bez alkoholu

Čistící mléko, gel, pěna či mýdlo by měli z pleti dokázat odstranit všechny nečistoty: tuk, líčidla, odumřelé buňky. Musí se dát dobře smývat, aby vám nezůstaly na pleti zbytky, které by mohly ucpávat póry.

Obecně platí, že lidé se sušší pokožkou by měli používat produkty krémové konzistence, které se jednoduše smývají. Na smíšenou a mastnou pleť je vhodnější používat spíše gelové nebo pěnové čisticí přípravky, které pleť osvěží a vyhladí.

Přeji vám, abyste měli vždy krásnou a zdravou pleť!

Zuzana

Fotografie – www.fotolia.com

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře