Vrásky kolem úst – jak je zjemnit?

Vrásky kolem úst

Vrásky kolem úst vytvářejí smutný a unavený výraz obličeje. Vůbec to ale nemusí znamenat, že se tak opravdu i cítíme. Přesně tak jsem vypadala i já po šesti letech na mateřské. Unaveně a smutně, i přes to, že jsem byla spokojená a veselá. Můj obličej ale vypadal jinak a nekorespondoval s mým psychickým stavem. A právě to mě nastartovalo něco s obličejem udělat. Vypadat lépe, svěže a mladě. V tomto mě obličejová jóga přímo zachránila.

Příčiny vzniku hluboké nosoretní rýhy jsou víceré. Jednak je to věk, opakovaný pohyb mimických svalů, nadměrné vystavování se slunci, ochabnutí svalů na obličeji a ztráta pružnosti. Jedná se zejména o ochabování velkého tvářového svalu, který definuje výraz obličeje. Pokles svalu z důvodu slabé aktivity a nízkého svalového tonusu způsobuje tvorbu výrazné a hluboké rýhy táhnoucí se od nosu až ke koutkům úst.

Náš vzhled ovlivňují víceré faktory. Je to nejen genetická výbava, ale i životní styl, stravování, naše mentální nastavení. Jak se říká, všechno souvisí se vším. Častokrát se vrásky okolo úst vytvoří i náhlými výkyvy hmotnosti. Například při redukční dietě a rychlém hubnutí nebo po porodech. Většinou se tento problém vyskytuje u žen, které mají úzký a štíhlý obličej a méně podkožního tuku.

Jakým způsobem můžeme zjemnit vrásky kolem úst?

Pravidelným procvičováním a zpevňováním svalů na obličeji – zejména v jeho střední části
Liftingovou masáží alespoň 1x do týdne
Používáním výživných sér
Dobrou hydratací pleti
Vnitřním užíváním kolagenu
Pohybem na čerstvém vzduchu
Kvalitní stravou

Jaké cviky byste mohli každý den zařadit, abyste udrželi tváře v dobré formě a ochránili je před ochabováním a vytvářením vrásky kolem úst?

CVIK č.1
Vtáhněte rty mezi zuby a tváře tahejte směrem nahoru, v napětí udržujte 7 sekund, povolte a zopakujte desetkrát.

CVIK č.2
Udělejte široký úsměv, koutky tahejte do stran. Položte si ukazováky vedle koutků úst. Rty a tváře udržujte v úsměvu a koutky se snažte s vyfouknutím vzduchu mezi zuby k sobě mírně přitáhnout. V napětí vydržte opět sedm sekund a zopakujte minimálně desetkrát. Pozor, abyste u tohoto cviku nešpulili rty.

CVIK č.3
Stáhněte horní ret přes horní zuby a snažte se ho tam udržet, tváře tahejte v protisměru nahoru. Vydržte v napětí sedm sekund a zopakujte desetkrát. Kompletní Online KURZ zaměřený na zpevnění líček, kontur obličeje, na hezké rty, zjemnění vrásek kolem úst NAJDETE ZDE

CVIK a MASÁŽ – VIDEO ZDE >>>

Promasírujte si vrásku olejem nebo výživným sérem. Stáhněte si horní ret přes zuby, sérum vmasírujte jemnými krouživými  pohyby od nosu až ke koutkům úst. Dámy, které preferují gelovou konzistenci, doporučuji Syn Ake Eye & More – na mimické vrásky, vrásky okolo očí a otoky, pro ty z vás, které máte rády olejovou konzistenci, doporučuji Orient oil.

Alespoň jednou do týdne praktizujte masáž obličeje. Nejen, že má zpevňující a liftingové účinky, vždy vás i zrelaxuje a uvolní napětí v obličeji.

Věřím, že vám tyto tipy pomohou. Pokud budete mít chuť, podělte se o své výsledky.

Zuzana

Zuzana Ondrisová
lektorka a školitelka obličejové jógy
zakladatelka FACE YOGA Institute

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře