3 + 1 Benefit obličejové jógy

Benefit obličejové jógy

3 + 1 Benefit obličejové jógy

Mám radost, že se pořád více žen ( a mužů ) zajímá o přirozené omlazení obličeje a zdravý životní styl. Většinou je na mé živé alebo online kurzy obličejové jógy dovede nějaký problém, který začnou evidovat na svém obličeji a potřebují s ním poradit a ideálně ho odstranit. Obličejová jóga má mnoho benefitů a nejen díky mé zkušenosti, ale i zpětným vazbám od mých klientů se o nich dovídám. A není to jen o estetice, i když ta bývá obyčejně tím prvním důvodem, proč lidi obličejová jóga  zajímá.

Benefit obličejové jógy: ESTETIKA

Prvním benefitem obličejové jógy, která je kombinací procvičování obličejových svalů a masáží, je estetika. Neznám ženu, které by na jejím vzhledu nezáleželo, která by nechtěla vypadat dobře a mladě. Když se začnou ukazovat první vrásky, dvojitá brada nebo ochablá horní víčka, přijdou ženy na kurz a společně se učíme jak upravit náš vzhled. Některé partie obličeje reagují na samotná cvičení, některým je potřebné pomoci i pravidelnou péčí o pleť nebo zlepšením stravy a pitného režimu. Vždy hledáme ten nejlepší způsob, jak to vylepšit, aby byla klientka spokojená a mělo to viditelný efekt. Důležitým předpokladem je pravidelnost a disciplína.

Ahoj Zuzi,
ďakujem veľmi pekne za všetky potrebné info. Svalovicu som mala poriadnu, až sa mi to nechce veriť, že toľko svalov máme na tvári. Zatiaľ režim dodržiavam, baví ma to. Sama už teraz vidím výsledky, opuchy sú polovičné. Betka, 28 r.

Milá Zuzka, tak neuveríš, ale dávam „tvárovku“ dosť poctivo. Asi to už u mňa nebude veľký zázrak, ale dotyk s mojou pokožkou je fakt oveľa príjemnejší. Ak vidím zmenu, je to krk. – Menej vrások evidentne a úplne jemnú kožu. Danica, 59 r.

3 + 1 Benefit obličejové jógy

3 + 1 Benefit obličejové jógy

ZDRAVÍ

Díky pravidelnému procvičování obličejových svalů je okysličujeme, prokrvujeme, svaly i pleť doslova regenerují. Vzhledem k tomu, že lymfatický systém nemá pumpu jako krevní oběh srdce, lymfa se pohybuje jen díky pohybu svalů. Lymfatický systém v našem těle plní velmi důležitou funkci – zbavuje nás toxinů.  Tímto způsobem se častokrát upraví i otoky v obličejové části, zejména pod očima. Ty dokážou mnoho žen pořádně potrápit. Mohou však být i dědičné, resp. mají jinou příčinu.

Dobrý deň Zuzka, svalovicu som nemala, napriek tomu, že som ju očakávala, ale pozorujem pri niektorých cvikoch, že mi pracujú nielen svaly tváre, ale domino efektom sa zapájajú aj  svaly od tvare a krku  smerom nadol. Konkrétne cítim ako sa mi pritom narovnáva zhrbený chrbát – hrudná chrbtica, lopatky, driek. Bez toho, aby som cielene vystierala hrudník,chrbát – čo po mne väčšinou fyzioterapeuti chceli a veľmi sa mi nedarilo, lebo to bolo tak nasilu. Možno som prípad, že u mňa problém z chrbtom nevychádza z nôh ako ma presviedčali fyzioterapeuti, ale od hlavy. Teraz stačí, že sa usmejem na počítač a chrbát sa pekne prirodzene zrovná sám :). Toto považujem za veľké plus tvárovej jogy – pri celodennej práci za počítačom. Monika

PSYCHIKA

Při pravidelném procvičování obličeje a následné krátké masáži dochází k relaxaci svalů ale i mysle. Věřte mi, že zapomenete na všechny starosti a povinnosti, které jste v daný den museli řešit. Uvolníte napětí a křeče, které se vám „usadí“ na čele nebo čelistech. O způsobuje, že zatínáme křečovitě zuby, stahujeme obočí, mračíme se a vytváříme nebo prohlubujeme si vrásky.

Chcela som ti písať. Včera večer som si prvý krát precvičila komplet celú zostavu. A zažila som neuveriteľný pocit uvoľnenia a ľahkosti, ako po hodine intenzívneho cvičenia jogy. Super

A ten poslední benefit?

Benefit obličejové jógy: FINANCE

Zkrášlovací kliniky vyrostly v posledních letech jako houby po dešti, je to zřejmě i vlivem médií a tlaku na to, že máme vypadat dokonale, že vrásky jsou hřích a jednoznačně třeba udržovat mladý „look“ invazivními zákroky. Musím říct, že s tímto trendem z vícero důvodů nerezonuji a je pro mě jasnou volbou obličejová jóga.

  • Nezasahuji do toho, co mi příroda nadělila, ale pracuji s tím k vlastní spokojenosti.
  • Považuji to za velmi nákladné – finančně náročné řešení, raději to investuji do vzdělání nebo cestování s rodinou
  • Jsou to krátkodobá řešení a ženy po takových zákrocích vypadají uměle a „je to viděť“

Dobrý den Zuzi, tak už cvičím pátý den, jsou u toho cítit pěkne svaly. Jen si tak říkám, proč na sebe spousta žen maže nesmyslně drahé krémy, chodíme na kosmetiky ( což je fajn a vyčistí to pleť ) ale nikdo nám nikdy neřekl, že by se s obličejem dalo i cvičit….je to přece tak logické a tak jasné, že si říkám, proč jsem na to už dávno sama nepřišla. No, to tak ale někdy je, jednoduché a jasné věci člověk občas nevidí. Do toho ta mediální masáž s botoxem, plastickýma operacema, reklamy, aby to vypadalo, že bez toho se to stárnutí nezvládne. Žijeme v takovým zvláštním světě, ale je fajn, že se občas objeví někdo, jako třeba Vy a nebídne jiné řešení. Dík!

Pokud se naučíte jak udržet svaly v dobré kondici, dopřejete vaší pleti dobrou hydrataci, píling z ingrediencí vaší kuchyně a kvalitní sérum, byl by v tom čert, aby to nebylo na vás vidět :-). A ta radost ze sebe, že jste to dokázaly samotné!  Mnohé ženy se i díky obličejové józe „naučily“ mít se rády a přijat se takové jaké jsou. A to považuji za úplně klíčové.

S obličejovou jógou vám ráda pomohu, rozhodnutí je na vás 🙂

Zuzana

Zuzana Ondrisová
lektorka a školitelka obličejové jógy
zakladatelka FACE YOGA Institute

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře