Inspirativní ženy byznysu – co nám vzkazují?

Inspirativní ženy slovenského byznysu se setkaly 27.října v krásném Grandhotelu Praha v Tatranské Lomnici.  Měla jsem tu čest zúčastnit se slavnostního galavečera Forbes ŽENY V BYZNYSU. Zároveň jsem aktivně přispěla cvičením obličejové jógy se ženami podnikatelkami během sobotního doprovodného programu.

Slavnostní večer otevřel šéfredaktor magazínu Forbes Juraj Porubský, který byl zároveň moderátorem celého večera. Po přivítání 130-ti významných hostů pokračoval večer udělením ocenění Forbes Top Žena roku.

Vítězkou se již po šesté stala paní Elena Kohútiková, zástupkyně VÚB banky. První dáma slovenského byznysu, přezdívaná i „Lady Euro“ se však již s kariérou za pár dní rozloučí, nakolik se chce více věnovat své rodině. Její proslov měl všechny znaky zkušené a ostřílené ženy, která se v byznysu pohybuje roky. Vzkaz pro všechny přítomné dámy zněl:

Sdílejte, inspirujte, buďte sebevědomé a dokažte se prodat!

Inspirativní ženy byznysu – co nám vzkazují?
Velmi zajímavou součástí večera byly bezpochyby panelové diskuse, ve kterých se představily inspirativní ženy slovenského byznysu, fotografka Mária Švarbová, šperkařka a dizajnérka Petra Toth nebo fitneska Zora Czoborová. Moderátora v nich zajímalo, jak dokážou dámy skĺoubit práci s rodinným životem, co musely na cestě za svými sny překonat, čím se inspirovaly a odkud čerpají energii do práce. Vícekrát dámy zmínily, že:

Úspěch se příliš naplánovat nedá, dá se ale dělat věci v dané chvíli nejlépe jak dokážeme.

Každá na sebe určitě pozorujeme, že naše práce má svůj vývoj. I já se sem-tam přistihnu, jak si v duchu říkám „proč jsem toto neudělala už před rokem?“. Poznáváte se v tom? Nestresuji se, jsou věci, ke kterým jednoduše potřebujeme dospět.

Nezapomínejte si najít svůj vzor – inspirujte se.

Je skvělé, najít si vzor. Inspirovat se prací těch, kteří již něco dokázali. Pozor, nezaměňujme si inspiraci s kopírováním. Nezapomeňme do naší práce vnášet vlastní esenci. Kopie to na trhu dlouho nevydrží.

Pokud máte talent, cíl a sen, nebojte se jít si ho plnit!

Toto je velmi podstatné. Znám mnoho žen, které tvoří nádherné věci, láká je podnikat s tím, co je baví, mají však strach vykročit do neznáma a stává se, že jim chybí i podpora od rodiny. Premýšlejí o tom, co mohou ztratit a ne o tom, co mohou získat. Přeji všem ženám, aby měly dostatek energie dělat to, co je baví, realizovat své sny a cíle!

Velmi se mnou rezonovaly slova fitnesky Zory Czoborové, která zdůraznila, že nejen práce a rodinný život jsou důležité, neměli bychom zapomínat ani na naše zdraví.

Inspirativní ženy byznysu – co nám vzkazují?

Pokud budeme nemocní, nebudeme se moci realizovat v naší práci ani tím nepomůžeme členům rodiny. Toto si ale často uvědomíme naplno až tehdy, když onemocníme.

Jsem vděčná, že jsem někomu zlepšila život.

S touto myšlenkou se ztotožňuji asi nejvíce. Již častokrát mi to proběhlo hlavou, když mi napsala spokojená klientka. Těší mě, když čtu, že se ženy vnímají jinak, rády se na sebe podívají do zrdcadla, věnují si čas a mají chuť vypadat lépe. Ne kvůli jiným, ale hlavně kvůli sobě.

Sobotní dopoledne se neslo ve velmi uvolněné atmosféře. Dámy si vyzkoušely cvičení se Zorou Czoborovou a hned po procvičení těla jsme se přesunuli na obličejové svaly. Atmosféra byla skvělá a dámy odcházely s velkými úsměvy.

Jsem vděčná za tuto skvělou příležitost a přeji všem ženám, aby si plnily své SNY!

Zuzana Ondrisová
lektorka a školitelka obličejové jógy
zakladatelka FACE YOGA Institute

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře