Jak prožít léto – mé ověřené tipy

Jak prožít léto - mé ověřené tipy

Milé dámy ,

máme tu už pár krásných letních dní za sebou a s ním spojené koupání a opalování . Určitě, chceme být krásné , snědé a vyopalované, ale přece jen, nezapomeňme na pár důležitých zásad jak prožít léto. abychom během léta “ nezestárli “ rychleji než nám to je milé. Sluníčko je sice super kámoš ale nelze zapomínat i na negativní účinky slunečního záření, které léto s sebou přináší. Při nedostatečné prevenci a ochraně proti slunečnímu záření si můžete vydělat na několik   problémů, kterým byste se chtěli určitě raději vyhnout .

Takže jak prožít léto? Před tím než vyjdete na sluníčko , připomeňte si pár jednoduchých zásad :

1.Vyhněte se pobytu na slunci mezi 11-14.00

V této době je sluneční záření nejsilnější, raději vyložte nohy někde ve stínu a čtěte knihu 🙂

2. Dodržujte pitný režim 

Pravidelně popíjejte čistou vodu nebo bylinkové čaje. Hydratujete tak vaši pokožku, zabraňujete její vysušení a také celkové dehydrataci organismu. Vysušená pokožka je mnohem náchylnější na tvorbu vrásek !

3. Bez slunečních brýlí ani na krok

Chránit si třeba nejen pokožku, ale i zrak. Dejte si záležet na výběru brýlí , vyhněte se různým levným padělkům. Bez brýlí se mračíte, krčíte čelo, podporujete vznik vrásky hněvu, vrásek kolem očí a vrásek na čele! Na každém z mých kurzů je minimálně jedna žena , která tyto problémy řeší. Dbejte na prevenci , je důležitá!

 

4. Opalovací krém či olej?

Ať už použijete opalovací krém nebo olej, koukněte taky na složení, abyste si na sebe nemazali „chemický koktejl“. Natřete se 20-30 minut před pobytem na slunci, UV filtr cca 30, malé děti klidně 50. U mě vyhrál OLEJ z malinových JADER, používáme ho všichni, i děti. Má přirozený ochranný UV faktor 30 a chrání nejen proti UVB paprskům ale i UVA, které nám zasahují až do druhé vrstvy kůže a poškozují ji. A protože si nechceme vyrábět vrásky, dejme si na to pozor. A co když se zapomenete na sluníčku déle a spálíte se? Čím tu horkou červenou kůži zchladíme? ALOE VERA GELEM! Že nemáte? Nevadí, můžete použít i čerstvou rostlinku aloe vera. Odřízněte vrchní slupku a potřete spálenou pokožku. Já jsem si kdysi dávno donesla tento gel z ostrova Curacao, navštívili jsme tam aloe vera plantáž, všechno jsme si ochutnali a vyskoušeli, od té doby si objednávám a doplňuji zásoby celé rodině :-). Tento gel nejen krásně chladí pokožku po spálení, ale ji i léčí, uklidňuje a také je skvělý na štípance od komárů a včel. U mě zabral na štípnutí včelou skvěle. Nepotřebovala jsem žádné antibiotika jako kdysi, když mi po štípnutí včelou navřela noha jako bačkora. Týden jsem se nedokázala zbavit otoku. Teď? Namažu aloe vera gel a do dvou hodin ani nevím, že mě něco je 🙂

Jak prožít léto? Dodržujte zásady ochrany pleti.

Přeji vám krásné léto!

Zuzana

 

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře