Co mi dala obličejová jóga?

Nedávno mi má kamarádka poslala video. Jmenovalo se: Věříte v obličejovou jógu? 

Byla zvědavá, jaký je můj názor na něj a co si myslím o mladé dámě, která v něm vystupuje. Znějí tam vyjádření, že obličejová jóga je nejen neúčinná, ale pozor – dokonce nebezpečná! Na závěr podotkne, že si bude šetřit na botox a invazivní zákroky. No prosím, každý má svůj názor a naštěstí, máme na výběr. Je na každém z nás, jakou cestu si zvolíme.

Když jsem se podívala na toto video, byla jsem nejdřív rozčilená. Víte, co mě napadlo?

„Jak může hodnotit něco, co nepraktizuje? Jak může negovat pozitivní zkušenosti miliónů lidí na celém světě bez té vlastní?“ Vířilo mi to v hlavě dokola. Myslím, že je to přirozená reakce. Potom jsem si však řekla, že nebudu řešit mé ego a emoce a zamyslela jsem se, jak ovlivnila obličejová jóga můj život. A zjistila jsem následující:

  1. VYLEPŠILA JSEM SVŮJ VZHLED

To první, co se díky pravidelnému cvičení stalo, bylo viditelné zlepšení vzhledu mého obličeje. Po dvou mateřských dovolených ( 6 let) jsem měla hluboké vrásky na čele, ochablé tváře a kontury obličeje, horní víčka padala a nasolabiální vráska byla pořádně hluboká. Po třech týdnech cvičení ( každý den 30 minut ) si mí blízcí začali všímat zlepšení. Nejenže se mi začaly formovat tváře, ale muj obličej již nevypadal smutně. Zářil! Po dvou měsících se začala zjemňovat nasolabiální vráska a po třech měsících se mi zpevnila horní víčka a pěkně otevřely oči.

  1. ZAČALA JSEM SE O SEBE VÍCE STARAT

Pozitivní změny na mém obličeji mě motivovaly pokračovat, dobře se cítit, nosit více barev, použít i barevnou a výraznější rtěnku, zkoušet krémíky a séra, dopřát si píling a dobrou a relaxační masáž obličeje. Měla jsem z toho skvělý pocit a víte, že jsem začala jaksi raději koukat sama na sebe do zrcadla? Ne, že bych před ním stála hodiny, ale vždy když jsem šla okolo, neuhla jsem pohledem. Usmála jsem se na sebe.

  1. NAUČILA JSEM SE VYTVOŘIT SI ČAS JEN PRO SEBE

Všichni máme jen 24 hodin a výmluvy „nemám čas“ ve skutečnosti znamenají „Není to mou prioritou“ nebo „Nechce se mi“. Pro mě se stala obličejová jóga prioritou a má spokojenost také. Pochopila jsem, že ani můj muž ani mé děti za mnou nepřijdou a neřeknou: Mami, nechceš si udělat hodinku volno, jít si zacvičit, nebo udělat pohodičku? Naučila jsem se říct jim to a akceptovat, že já také potřebuji svůj klid, čas na regeneraci a na sebe. Vždyť jak říká známý český psycholog Patrik Herman: „Spokojená máma = spokojená rodina. A je to tak. Všechny dobře víme, jak se chováme, když dělamé šťastnými a spokojenými všechny okolo a na sebe nám nezůstane ani minuta. Vrčíme, křičíme, jsme nervózní a podrážděné…jenže, ve skutečnosti se zlobíme na sebe…naše děti ani manžel za to nemůžou.

Čas na sebe jsem si začala vytvářet díky obličejové józe a pochopila jsem, jaké je to pro mě důležité.

Co mi dala obličejová jóga?
  1. NECHCI BÝT SUPERŽENA

Kdysi jsem byla zvyknutá zvládat vše sama. Od maličkostí až po vybavení hypotéky. Nějak jsem to měla hluboce zakódované, že já TO VŠECHNO ZVLÁDNU a musím si poradit i sama. Dnes už nechci být „superžena“, klidně přenechávám povinnosti mužovi. Když není se mnou ten můj, poprosím o pomoc někoho na blízku. A víte co? Oni mi ochotně pomohou, dokonce se i sami nabídnou.

  1. ROZVÍJÍM A UČÍM SE

Neustále se snažím přinášet mým klientkám nové informace, pořád vymýšlím způsoby, jak jim pomoci v pravidelném cvičení, ulehčit jim ho a podpořit je. Mám motivaci dále se vzdělávat, učit, hledat řešení problémů. Čím zvědavější otázky mi ženy kladou, tím víc mě to nutí učit se a hledat možnosti. Alespoň udržuji hlavu v dobré kondici. Naučila jsem se udělat si web, přidávat články, natáčet videa. Já, která jsem technický antitalent a všechny tyto IT záležitosti fakt nemusím.

  1. PŘEKONÁVÁM SAMU SEBE, HLAVNĚ SVŮJ STRACH

Víte, jak jsem se cítila, když jsem „věšela“ své první video na Facebook a Youtube kanál?

Nemohla jsem ani jíst, břicho mě bolelo, bála jsem se otevřít počítač. Zděšeným pohledem jsem se dívala na mého muže a řekla: „Co když se na to někdo podívá?“ A on: „ A? Vždyť to asi chceš nebo ne? Já: „ano, chci, ale co když se to nikomu nebude líbit, co když si o tom budou mysliet, že je to blbost, co když si o mně budou mysliet, že….. Samé, co když a negativa…..Na možnost: „co když se to někomu BUDE líbit a někoho to INSPIRUJE a MOTIVUJE jsem ani nepomyslela. Můj strach byl obrovský….Ale i s tím jsem se naučila pracovat. A pořád se učím. Strachu se zbavit nedá, dokonce si myslím, že je fajn, když se trošku bojíme, nutí nás to podávat pořád lepší výkony.

Dnes když dávám video na Facebook, už to nějak zásadně neprožívám. Je to součást mé práce. Chápu, že nebudu sympatická všem a ani všem nevyhovím. Přijdou ke mně lidé, se kterými jsme na stejné vlně. Ti, kteří mají ke mně přijít. Buď mi dodat energii, inspirovat, povzbudit nebo i takoví, kteří mi přinesou nějakou lekci. A tak to má být.

  1. NOVÁ PŘÁTELSTVÍ, ZÁŽITKY

Díky práci lektorky potkávám mnoho lidí, obohacují mě, učím se od nich, inspiruji. Vytvářím si nová přátelství, spolupráce, nové příležitosti. Je až neuvěřitelné, kolik vzácných lidí jsem díky obličejové józe potkala. Díky za ně!

  1. SVOBODA

Předtím, než jsem se začala živit prací lektorky jsem pracovala v nadnárodních korporacích. Byla to skvělá škola života. Hodně jsem se naučila, hodně jsem zažila. Občas dobré, občas špatné, ale všechno mě to někam posouvalo. Práci v korporátním prostředí vnímám jako skvělý základ pro vlastní podnikání. Třeba si to zažít. Od té doby, co mám děti, rodinu, mi tento model nevyhovuje. Líbí se mi být sama sobě pánem, mít kontrolu nad mým časem. Nemám sice žádné firemní benefity ALE mám svobodu. Úspěch nebo neúspěch závisí jen na mně. Zpětná vazba na mou práci je okamžitá. A když udělám chybu, musím ji napravit JÁ. Občas je to pořádná dřina, hromada prosezených hodin za počítačem, procestovaných kilometrů za klientkami…ale STOJÍ TO ZA TEN POCIT, když vím, že někomu pomáhám, inspiruji a motivuji ke změně.

Kdyby mi někto před pár lety řekl, co všechno mi obličejová jóga přinese, asi bych mu nevěřila. Ale dnes, DNES VĚŘÍM.

Najděte si pár minut pro sebe a popřemýšlejte, co byste mohli pro sebe udělat. Jestli to bude obličejová jóga nebo něco jiného, to je vlastně jedno. Důležité je, abyste byly spokojené VY a přineslo vám to alespoň tolik pozitiv do života jako mně!

To vám z celého srdce přeji!

Zuzana Ondrisová
lektorka a školitelka obličejové jógy
zakladatelka FACE YOGA Institute

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře