Náplasti na vrásky – antibotox řešení

Náplasti na vrásky Frownies jsou perfektním vynálezem pro všechny příznivce přirozených, neinvazivních metod omlazení obličeje a odpůrců botoxu. Botox se ve velké míře používá právě na vrásky na čele s cílem paralyzovat svaly a nedovolit jim se hýbat. Já nejsem příznivcem této metody a našla jsem si lepšího pomocníka – náplasti na vrásky. Používám je na čelo, protože nadměrnou mimikou – mhouřením, soustředěním se a zvedáním obočí jsem si vrásky na čele vyrobila. Mám k nim i sklony, jako téměř každý úzký a štíhlý obličej a vzhledem k tomu, že nemám mnoho podkožního tuku, nemohu se spoléhat na to, že se mi vrásky přirozeně vyplní.

Když jsem začala cvičit obličejovou jógu, uvědomovala jsem si tento problém stále intenzivněji. Došlo mi, že pokud si vrásky nechci více prohlubovat, musím upravit mimiku. To je celkem velký a ne právě jednoduchý krok. Stává se, že čelem pohybujeme tak často, že si to ani neuvědomujeme a nevnímáme to. Až když se začneme pozorovat nebo poprosíme naše blízké, ať nás upozorní pokaždé, když čelo skrčíme, zjistíme, kolikrát děláme úplně zbytečný pohyb.

Doporučuji proto snažit se vědomě eliminovat tyto pohyby čela:

  • Mhouření – noste sluneční brýle
  • Mračení – pokud se soustředíte při práci na PC a mračíte čelo, promasírujte si ho směrem od kořene nosu nad obočím k spánkům
  • Zvedání obočí – velmi nepotřebný pohyb a přitom tak častý, vytváří vrásky nad obočím, zkuste na něj zapomenout
  • Napětí a stres se nám často doslova ukládá na čele, potřebujeme ho uvolnit a na to je vhodná masáž čela – praktizujte každý večer

Toto jsou pohyby, které děláme běžně přes den. Co však v noci, když podvědomě krčíme čelo?  Sníte a stahujete, krčíte čelo. Co s tím? Jednoduchá pomoc – náplast na vrásku.

Náplasti na vrásky – antibotox řešení

Jak náplasti na vrásky vypadají?

Náplast je ve tvaru trojúhelníku, vyrobená z přírodního papíru, na jedné straně se nachází rostlinný škrob, bez účinné látky. Pokud tuto stranu náplasti navlhčíte vodou, micelární vodou nebo sérem ve spreji, začne se chovat jako „lepidlo“. Na vyčištěnou pleť položíte náplast v místě vrásky, dobře přitlačíte, aby držela, kůži nenatahujete. Přidržíte pár sekund a necháte působit alespoň 3 hodiny, ideálně však přes noc. Ráno když se vzbudíte, náplast navlhčíte vodou a stáhnete dolu. Pleť je vyhlazená, svaly vyrelaxované.

Jak pracuje náplast na vrásky a co se pod ní děje?

Svalu – například svrašťovači obočí zabraňujete aby se krčil, vytvořili jste mu totiž mechanickou zábranu. Díky tomu se i vráska regeneruje. Můžete to podpořit i vmasírováním malého množství séra do vrásky ještě před nalepením náplasti. Pokožka nesmí zůstat mastná, aby se dala náplast nalepit.

1.vráska
1.vráska  
2. vráska s náplastí

     

 

 

 

Pokud tuto činnost pravidelně opakujete, vráska se začne regenerovat a vyhlazovat. Nezapomeňte i na hydrataci pleti a masáž čela a celého obličeje. Funguje to pokud zároveň odstraníte zlozvyky s nadměrnou mimikou. Neočekávejte, že se vráska vyhladí po dvou týdnech. Je to dlouhodobější záležitost, řádově počítaná v měsících. Chce to opravdu trpělivost, ale ta, jak již víme, růže přináší.

Zuzana Ondrisová
lektorka a školitelka obličejové jógy
zakladatelka FACE YOGA Institute

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře