Skřípání zubů – pomůže mi obličejová jóga?

Skřípání zubů. Když jsem ve stresu, zatínám zuby, v noci jimi skřípu, pomůže mi na to obličejová jóga?

Žijeme ve velmi zvláštní době. Někdy je obtížné zachovat si klid a vnitřní pohodu, občas nás vystresují obyčejné zprávy v rádiu či televizi nebo nějaká nepříjemná situace v práci. Napětí, které prožíváme, se projevuje i na naší tváři a může to být právě i nadměrným zatěžováním žvýkacích svalů.

Škrípanie zubov

Skřípání zubů

Proč skřípeme a zatínáme zuby?

Příčiny jsou různé, většinou to však bývá stres a napětí. Jelikož já tento problém nemám, nebyla jsem si zcela jistá, jestli to opravdu zabere. Jsem však ráda za sdílení mých klientek, kterým tvářová jóga tyto problémy vyřešila :-). Součástí mé metody obličejové jógy jsou také masáže. Během ní svaly relaxujeme, koncentrujeme se na dýchání a automaticky tím uklidňujeme mysl a celé tělo postupně uvolňuje napětí.

Masáže a strečink

Pokud masáže a jednoduchá strečinková cvičení provádíme pravidelně a soustředěně, postupně si začínáme uvědomovat zatínání zubů a následně je dokážeme vědomě uvolnit. Už totiž víme jak. Můžeme si udělat třeba velké pomalé „wow“ z naší ranní rozcvičky, nebo si jen tak, bez oleje trošku promasírovat žvýkací svaly. Jejich umístění je znázorněno červenou barvou na obrázku. Najdeme je jednoduše, položíme si dlaně na líčka a kontury obličeje, zuby zatneme a pod rukama pocítíme napnutí žvýkacích svalů. Prsty si je můžeme jemnými krouživými pohyby promasírovat.

Vyzkoušejte si tyto tipy z videa:

Ideální je, pokud si uděláte krátkou ranní rozcvičku a večer příjemnou relaxační masáž na vyčištěné pleti, s olejem nebo výživným krémem.

Přikládám zkušenosti mé klientky Zuzky z Bratislavy

Ahoj Zuzi,

je to asi cca 7 týdnů co jsme se potkali a já jsem od té doby nevynechala ani 1 den (bez cvičení). Fakt škoda, že jsem si neudělala foto před a teď…

Stalo se něco nečekaného, chtěla jsem být krásnější, mladší, jenže mně se vyřešil úplně jiný problém…Okrajově jsem ti vzpomínala, že nosím dlahu na noc, neboť zatínám sáňku a křivím si tak mé post strojkově vydřené zuby. Asi po 4 týdnech (intenzivního cvičení) jsem přestala dlahu používat (nyní klepu na dřevo)…ty svaly se mi jakoby uvolnily, jsem z toho naprosto nadšená, neboť stále řeším se zubařkou dlahy a vůbec jsem netušila, že to bude mít takový účinek!

prosím tě šíř tohle, jak jen můžeš, já budu také, přes zubařku, protože kdybych někde na netu našla, že tvářovka tohle zvládne, začala bych už dávno …

 

Tak na přání Zuzky šířím a věřím, že se tato informace dostane ke všem z vás, kteří ji potřebujete 🙂

Máte-li chuť začít s obličejovou jógou, zkuste základní online kurz nebo se přihlaste na některý z živých kurzů v Bratislavě případně přes ZOOM.

Zuzana Ondrisová
lektorka a školitelka obličejové jógy
zakladatelka FACE YOGA Institute

Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře