Vrásky na krku – jak jim předejít

Vrásky na krku a jak je zjemnit nebo odstranit

Vrásky na krku jsou strašákem nejedné ženy. Řekneme si, jak se jim vyhnout, zjemnit je nebo úplně eliminovat. Můžete mít totiž jakkoliv „vyliftovaný“ obličej, ale když zapomínáte na starostlivost o krk a to nejen pomocí kosmetiky, ale i cvičení, tak jeho stav prozradí váš skutečný věk. V podkoží  krku máme totiž jeden plochý a rozsáhlý sval / platysma /, který se upíná na kůži krku a ne na kosti jako je to u většiny svalů. Sahá od kliční kosti až po spodní ret. V oblasti spodního rtu se proplétá mezi mimické svaly spodního rtu. U starších lidí si ho všimnete velmi dobře, nakolik se „řasí“ a nevypadá to úplně pěkně. Co bysme tedy měli dělat, abychom udrželi tento sval v dobré kondici a měli krk hladký a pevný?

Vrásky na krku a jak je zjemnit nebo odstranit

Držte se těchto pěti jednoduchých zásad, jsou velmi praktické a lehce si na ně zvyknete:

Držte bradu vzpřímeně

Vrásky na krku způsobuje i časté sklánění hlavy / například při psaní zpráv do mobilu /. Pokud jste z těch, kteří se neustále dívají a „ťukají“ do telefonu, věřte, že je u vás vyšší pravděpodobnost vzniku vrásek na krku. Snažte se proto držet hlavu nahoru, vzpřímeně. Mimo jiného si zbytečně nekřivíte páteř.

Při čištěobličeje si nezapomeňte vyčistit i krk a dekolt

Pokožku máme i na krku a dekoltu a tak jako čistíme pleť, tak nevynechejme ani tyto partie.

Vrásky na krku eliminujete i pravidelným pílingem krku a dekoltu

Pravidelná exfoliace alespoň 1x do týdne udržuje pokožku čistou a odstraňuje mrtvé buňky, vyhlazuje pokožku.

Hydratace pokožky po pílingu je velmi důležitá

Hlavně pokud máte suchou pokožku. Na ní je totiž více vidět vrásky, pokud však pokožku dobře hydratujete, udržujete ji vláčnou a vrásky se neprohlubují.

Procvičujte a masírujte si krk a dekolt

Abyste předešli povislé pokožce, je nutné procvičovat svaly platysmy.

Položte si ruce na dekolt, zakloňte hlavu a bradu tahejte nahoru, vydržte v této poloze  alespoň 7 sekund, povolte a zopakujte 10x.

Nezapomeňte si krk promasírovat, ideálně při krémování obličeje nebo při večerní masáži obličeje.

Tagy:
Před pár lety mě nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje. O jejích účincích jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení, která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek, dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje. Můj příběh si můžete pročíst zde>>
Komentáře